Wat sales appointment setting services in 2026 kosten (en waarom het prijskaartje de echte rekensom verbergt)


In this post:
Reken voor appointment setting services gerust op $1.500 tot $20.000 per maand, afhankelijk van wat je nodig hebt, je branche en de aanpak die je kiest.
Zodra je op “offerte aanvragen” klikt, kijk je naar een menu van prijsmodellen en vraag je je af welk model je budget of je geduld niet opslokt.
We hebben elk denkbaar prijsmodel voor appointment setting voorbij zien komen, en de meeste vallen in deze categorieën:
Je betaalt per meeting: $300 tot $1.000 per stuk, afhankelijk van het senioriteitsniveau. Dat klinkt meestal simpel, tot je merkt dat lang niet alle meetings ook maar enigszins gekwalificeerd zijn.
Je tekent een contract voor een maandelijkse retainer: $2K tot $15K+, vaak met een minimale looptijd.
Je spreekt een hybride success fee af: deels per maand, deels op resultaat.
Het juiste prijsmodel kiezen is belangrijk om je kosten af te stemmen op je budget, je salesdoelen en je groeidoelen op lange termijn.
Het belangrijkste punt: elk model gaat over meer dan het bedrag dat je betaalt. Het model bepaalt ook hoeveel controle je hebt, of je voor kwaliteit of voor kwantiteit betaalt en hoe voorspelbaar je pipeline wordt.
Maar we willen het gesprek even omdraaien.
Als je een appointment setting-bureau inhuurt, betaal je voor een klein team SDR's dat het handmatige saleswerk doet waar je eigen team te druk of te duur voor is.
Dat werk wordt meestal verpakt in grote, flitsende marketingtermen, maar het komt neer op onderzoek, enrichment, sequences schrijven, bellen en meetings doorzetten naar je AE's. Het bureau zet er een retainer omheen en stuurt je elke maand een factuur.
In 2018 was dat een logische ruil, want die taken vroegen toen om mensen. De meeste van die taken hoeven nu niet meer door mensen gedaan te worden.
AI en de tools zijn zo ver bijgetrokken dat één operator in je team, met de juiste stack, hetzelfde werk kan doen voor een derde van de kosten per gekwalificeerde meeting, en het systeem na de samenwerking houdt.
In deze post laten we zien wat appointment setting services in 2026 kosten en hoe het alternatief eruitziet. We beginnen met het alternatief, want dat is wat we bij Nebor doen.
Laten we beginnen.
Let op: fees per meeting en maandelijkse retainers verbergen allebei hetzelfde getal, namelijk wat een gekwalificeerde meeting je echt kost als je de ongekwalificeerde eruit haalt.
Wij doen GTM engineering en RevOps. We bouwen de prospecting, enrichment en routing die deze meetings opleveren op een stack waar je grotendeels al voor betaalt, en we bouwen het in je eigen accounts.
Plan een call van 15 minuten met je huidige uitgaven erbij, en we rekenen je echte kosten per meeting uit naast wat een eigen build zou kosten.
TL;DR
Daarom zou je automatisering voorrang moeten geven boven het traditionele retainermodel van een bureau.

Hoe we appointment setting bij Nebor aanpakken (en wat we je team uit handen nemen)
De traditionele manier om appointment setting te regelen is een bureau inhuren. Het bureau geeft je een vaste SDR of een kleine pod, en dat team schrijft sequences, verstuurt e-mails en LinkedIn-berichten, belt en boekt meetings in je agenda.
Je betaalt een maandelijkse retainer voor de uren van de rep en het team om hem heen.
Dat verkopen we bij Nebor niet. Wij automatiseren het werk zelf, op de stack waar je al voor betaalt, met één operator in je team aan het stuur. Na de samenwerking blijft het systeem meetings opleveren op de stack die je al betaald hebt.
We zijn eerst verkopers en pas daarna automatiseerders. We deden meer dan tien jaar outbound voor B2B-bedrijven voordat we ons automatiseringswerk aan klanten verkochten, en het principe waarmee we werken is nog hetzelfde als toen.
De tools zijn het makkelijke deel van het werk. Begrijpen welke koper je echt probeert te bereiken en hoe die beslissingen neemt, is het moeilijke deel, en precies daar schieten de meeste bureaus tekort.
De 5 belangrijkste salestaken die we je team meestal uit handen nemen, en waarom we daarmee meer waard zijn dan een appointment setting-bureau
Elk B2B-team komt bij ons met een eigen versie van dezelfde lijst.
Voor sommige taken heeft niemand in het team tijd, sommige kan niemand echt goed, en sommige zouden in 2026 hoe dan ook geen mensenwerk meer moeten zijn.
Dit nemen we meestal over.

De juiste prospects voor je bedrijf vinden en het prospectingwerk van je team schrappen
De eerste taak die de meeste teams kwijt willen, is prospectonderzoek. We gaan om tafel met je founder, je Head of Sales en je beste AE's om de echte koper te vinden die deals met je sluit.
We lopen je CRM door, de deals die gesloten zijn en de deals die stil zijn gevallen, en we leggen de firmografische, technografische en gedragssignalen en patronen vast die die twee groepen van elkaar onderscheiden.
Dat werk wordt een Clay-tabel die om je echte koper heen is gebouwd, in plaats van de gebruikelijke generieke ICP-filters. Die tabel wordt de basislaag voor alles wat we erbovenop bouwen.
Elk contact verrijken en verifiëren voordat de outreach live gaat
Zodra de tabel weet waar hij op moet letten, verrijken en verifiëren we elk contact erin. FullEnrich en LeadMagic, plus een paar andere tools, doen de primaire enrichment, Findymail vangt op wat zij missen, en BounceBan of DeBounce verifieert elk e-mailadres voordat er iets verstuurd wordt.
We checken ook elk contact tegen je CRM en je suppressielijst. Zo verdwijnt de grootste bron van verspilde enrichment-credits die we bij nieuwe klanten tegenkomen.
Cold outreach via e-mail en LinkedIn versturen om B2B-leads voor je team te genereren
We schrijven de sequences met de hand en maken er templates van in Clay, zodat de personalisatie het specifieke koopsignaal kan ophalen waardoor het contact op de lijst kwam. De outreach gaat via Instantly voor e-mail en HeyReach voor LinkedIn, allebei vanuit dezelfde Clay-tabel.
Als een prospect reageert op een manier die echte interesse laat zien, stuurt het systeem hem met de volledige context door naar de juiste AE in je team, in je HubSpot, je Slack of je Salesforce.
We bouwden zo'n systeem voor ExpoGenie, een SaaS-bedrijf uit Californië voor evenementenorganisatoren. Zij hadden een researchteam van drie mensen dat met de hand zo'n 30 e-mails per dag verstuurde.
We bouwden Clay-scrapers die evenementen uit directories halen, sponsoractiviteit checken en herkennen of een evenement de interactieve plattegrond van een concurrent gebruikt of nog een oude pdf.
De eerste gekwalificeerde reacties kwamen binnen 72 uur na de lancering binnen, en het systeem levert nu 30% van hun totale leadinstroom.
De warme signalen oppikken die al via je kanalen binnenkomen
Dit krijg je bij geen enkele appointment setting service of bureau.
De meeste B2B-teams hebben al kopers die zich laten zien. Denk aan iemand die in drie dagen twee keer je prijspagina bezoekt, een senior beslisser die de helft van een webinar-opname bekijkt, of een target account dat de derde e-mail opent uit een sequence waarvan je team vergeten was dat hij liep. De signalen zijn er, maar ze liggen verspreid over analytics, marketing automation en de inbox van de rep.
We brengen al die signalen samen op één plek. We deanonimiseren je websitebezoekers met Leadinfo of RB2B, scoren de activiteit tegen je ICP, vinden de rest van het buying committee met LeadsFactory.io, PhantomBuster en LinkedIn Sales Navigator, en zetten gekwalificeerde accounts in je HubSpot of Salesforce, met de volledige activiteitengeschiedenis en de volgende actie erbij.
In ons stuk over een inbound meeting-workflow bouwen lees je meer over hoe die routinglogica in elkaar zit.
De bredere markt in de gaten houden voor koopmomenten die opengaan
Dit gaat over intent data en workflows die koopsignalen monitoren, als je die termen beter kent. En ook dit krijg je niet bij de gemiddelde appointment setting service.
Het idee is dat outbound en inbound allebei werken met accounts die al in beweging zijn. Daarom voegen we een derde laag toe die de accounts vindt die op het punt staan de markt op te gaan, nog voordat ze op een lijst verschijnen die iemand koopt.
We zetten monitoring op voor de signalen die bij jouw specifieke koper passen. Denk aan vacatures op LinkedIn, recente funding op Crunchbase, techwijzigingen die BuiltWith oppikt, nieuwe regelgeving in je categorie en gedragssignalen via Apify.
Elk type signaal start een andere sequence in een ander ritme, want wat werkt in de week na een financieringsronde, werkt niet tijdens een wervingspiek.
We draaiden een versie hiervan voor een cleantechbedrijf dat aerodynamische zijskirts verkoopt aan Europese trailerbouwers.
Vrij zeldzaam: het intentsignaal waar we omheen bouwden, was de VECTO-regelgeving van de EU, die trailerfabrikanten verplicht om het energieverbruik van nieuwe trailers vóór 2030 met 10% te verlagen.
We benaderden elke grote trailer-OEM met berichten die aan de deadline van de regelgeving gekoppeld waren, en kwamen uit op meetings bij alle tien grote Europese OEM's en €12 miljoen aan gekwalificeerde pipeline.
Let op: fees per meeting en maandelijkse retainers verbergen allebei hetzelfde getal, namelijk wat een gekwalificeerde meeting je echt kost als je de ongekwalificeerde eruit haalt.
Wij doen GTM engineering en RevOps. We bouwen de prospecting, enrichment en routing die deze meetings opleveren op een stack waar je grotendeels al voor betaalt, en we bouwen het in je eigen accounts.
Plan een call van 15 minuten met je huidige uitgaven erbij, en we rekenen je echte kosten per meeting uit naast wat een eigen build zou kosten.
Hoe we Clay om je bedrijf heen vormen, zodat je sales-, marketing- en RevOps-teams op één lijn blijven
Het werk hierboven is de zichtbare output van wat we bouwen: de meetings in de agenda, de gekwalificeerde inbound in je CRM en de alerts als een account warm wordt.
Onder dat alles is Clay de basislaag die we zo vormen dat je salesteam, je marketingteam en je RevOps-functie met dezelfde data werken.
Bij de meeste B2B-teams is het precies andersom. Sales zit in het CRM, marketing zit in de marketing automation-tool, RevOps zit in een dashboard dat verder niemand opent, en de leads die ze aan elkaar doorgeven verliezen bij elke stap context.
Het resultaat is een marketingteam dat denkt dat het 500 gekwalificeerde leads heeft aangeleverd en een salesteam dat denkt dat er 30 de moeite waard waren, zonder gedeelde definitie.
We gebruiken Clay als centrale laag om dat gat te dichten. Leads uit marketing komen eerst in Clay binnen, gaan door dezelfde enrichment die de outbound-workflow gebruikt, en gaan pas daarna naar het CRM, waar sales ermee aan de slag gaat.
De lead komt binnen met de firmografische, technografische en gedragscontext erbij, en het gesprek tussen marketing en sales is geen ruzie over kwaliteit meer.
Dezelfde gedeelde laag vangt het handwerk op dat je team al jaren doet. Je SDR's hoeven geen lijsten meer te bouwen, je AE's hoeven prospects niet meer te onderzoeken voor een discovery call en je marketing ops-manager hoeft niet elk kwartaal dubbele accounts op te schonen.
De uren die dat werk kostte, gaan nu naar echt verkopen en echte messaging.
We bouwen ook de rapportagelaag waarvan de meeste B2B-teams weten dat ze hem zouden moeten hebben, al komen ze er nooit aan toe.
Het dashboard laat zien wat elk signaal heeft opgeleverd, van trigger tot meeting tot opportunity tot gesloten deal, en je salesleiding ziet hetzelfde getal als je marketingleiding.
Het einde van de silo-oorlog tussen die twee functies is een van de grotere winsten van de build, en die wordt meestal rond de vierde maand van de samenwerking zichtbaar.
Je snapt het idee. De vijf taken hierboven dekken de meeste B2B-teams. Het diepere werk zit in de custom builds die we erbovenop leggen, want elk team heeft eigen functies die niet in standaardworkflows passen.
We hebben onder meer gebouwd:
workflows die free trials scoren en laten zien welke trial-aanmeldingen de meeste kans hebben om te converteren,
workflows voor oud-klanten die mensen oppikken die bij je bestaande klanten vertrekken naar een nieuw bedrijf,
workflows voor CRM-opschoning die vervuilde data door enrichment en verificatie halen,
workflows voor LinkedIn-engagement die likes op posts omzetten in gekwalificeerde leads, en
eventworkflows die congresbezoekers uit je TAM naar boven halen.
Waarom dit minder kost dan het standaard appointment setting-bureau dat je in gedachten had
Een bureau uit het rijtje hieronder inhuren betekent dat je ergens tussen $5.000 en $15.000 per maand betaalt voor een vaste SDR of een kleine pod.
SalesRoads begint bij $5.400 per maand, EBQ kost $5.000 tot $10.000, SalesHive werkt met niveaus van $4.000, $8.000 en $12.000, Belkins zit in dezelfde range, en CIENCE gaat voorbij $15.000 voor de grotere configuraties.
Het bedrag op het voorstel verschilt, maar de onderliggende rekensom is dezelfde. Je betaalt voor de uren van de rep, plus het team en de tooling erachter, elke maand zolang het contract loopt.
Met ons werken ziet er aan beide kanten van de samenwerking anders uit. Je betaalt voor de tools die je operator nodig heeft, een bekend bedrag van een paar duizend per maand voor een klein tot middelgroot team, plus onze bureaufee voor het bouwen en ondersteunen van het systeem.
We gingen dieper in op wat de moderne sales automation-stack echt kost in een apart artikel.
De maandelijkse uitgaven komen lager uit dan een bureauretainer met dezelfde scope. De tools kosten minder dan een pod, de operator doet het werk van het team, en onze fees vervangen wat het bureau er anders bovenop had gezet.
Het grotere verschil is wat er gebeurt als de samenwerking stopt. Bij een bureau leveren 12 maanden betaald werk een meetinglog en een gesprek over verlenging op.
Bij ons leveren dezelfde twaalf maanden een meetinglog op, een werkend systeem dat meetings blijft opleveren en een GTM-engine die je interne team efficiënter maakt.
Dat vangt de rekensom van kosten per meeting niet altijd. De prijs die je betaalt, is het voor de hand liggende deel.
Wat die prijs voor je opbouwt, is lastiger in een getal te vangen, en juist dat bepaalt of je uitgaven zich opstapelden of verdampten toen de samenwerking stopte.
De vier prijsmodellen die je tegenkomt als je in deze categorie rondkijkt

Bijna elke appointment setting service prijst zijn werk op een van vier manieren. De labels verschillen per bureauwebsite, maar het onderliggende mechanisme blijft hetzelfde, en de openbare bedragen in de categorie zijn consistent genoeg om als werkbare prijsladder te gebruiken.
Als je de vier modellen goed kent, zet je de eerste stap om te zien wat je echte kosten per gekwalificeerde meeting worden. Dat is het getal dat de voorstellen je niet laten zien.
Het maandelijkse retainermodel, $3.000 tot $15.000 per maand
De retainer is de standaard in de categorie en het model dat de meeste bureaus je als eerste voorstellen. Je tekent voor een vaste SDR of een kleine pod van twee tot drie reps en betaalt een vast maandbedrag voor hun tijd.
De prijzen bij de bekende aanbieders liggen tussen $3.000 per maand aan de onderkant en $15.000 per maand voor een senior pod in de VS met een fulltime accountmanager erbij.
De retainer beloont voorspelbaarheid aan beide kanten van de tafel. Jij weet wat er op de eerste van de maand van je kaart gaat, het bureau weet waarvoor het mensen moet inzetten, en beide kanten kunnen drie kwartalen vooruit plannen zonder opnieuw te onderhandelen.
De keerzijde is dat je voor uren betaalt. Het bureau haalt zijn maand binnen als de rep zijn activiteitsdoelen haalt, ook als die doelen nooit een echt gesprek opleveren.
We schreven over waarom de rekensom van een gehuurd team elk jaar zwakker wordt, en bij het retainermodel zie je dat gat als eerste.
Tegen dit model pleit de rest van de post vooral, dus we komen er uitgebreid op terug in het deel over kosten per gekwalificeerde meeting.
Per gekwalificeerde meeting, $100 tot $1.000 per meeting
Dit model lijkt het probleem van activiteit tegenover output op te lossen. Je betaalt alleen als het bureau een meeting oplevert die voldoet aan de kwalificatiecriteria die jullie samen hebben afgesproken, met een tarief per meeting dat meeschaalt met hoe senior de koper is.
Openbare prijzen in de categorie lopen van $100 tot $300 per meeting voor mkb-targets, $300 tot $500 voor mid-market, en $500 tot $1.000 of meer voor meetings met de C-suite van enterprise-bedrijven.
Een paar aanbieders noemen $25 tot $80 per meeting aan de allerlaagste kant, maar die bedragen horen bij het offshore segment met hoge volumes, waar de kwalificatielat vaak laag ligt.
Prijzen per meeting leggen het risico bij het bureau. Dat klinkt als een nette ruil, tot het volgende probleem opduikt.
We schreven over waar pay-per-appointment leadgeneratie echt werkt, en de korte versie is dat de kwalificatiegrens bepaalt of het model slaagt of mislukt.
Als beide kanten die grens niet vooraf tot in detail op papier zetten, boekt het bureau meetings van lage kwaliteit om de drempel te halen, en keuren je AE's er uiteindelijk de helft van af.
Hybride basis plus per meeting, $2.000 tot $4.000 basis plus $150 tot $300 per meeting
Dit is het model waar de modernere aanbieders standaard voor kiezen, omdat het risico zo verdeeld wordt dat beide kanten ermee kunnen leven. Je betaalt een kleinere basisretainer van $2.000 tot $4.000 per maand voor de overhead van het team, plus een fee van $150 tot $300 per meeting.
De basis dekt de tooling, de accountmanager en de kalibratiemaanden waarin de rep je koper nog leert kennen.
De fee per meeting houdt het bureau gericht op de output waar jij om geeft. Het hybride model is schoner dan elk van de twee pure modellen, en de meeste weldoordachte kopers in Series A en B kiezen er standaard voor als ze in 2026 in de categorie rondkijken.
De keerzijde is dat dezelfde scheve prikkel nog steeds in het systeem zit, alleen minder zwaar. De rep heeft nog altijd een target per meeting en dezelfde druk om dat te halen.
Revenue share, drie tot vijf procent van de gesloten contractwaarde
Revenue share komt in de praktijk weinig voor. Het is toch het benoemen waard, omdat de bureaus die het gebruiken meestal scherp weten waarom.
Je spreekt een percentage van de gesloten contractwaarde af, meestal drie tot vijf procent, voor elke deal die voortkomt uit een meeting die het bureau heeft geboekt, zonder maandelijkse retainer eronder.
Op papier is de afstemming uitstekend, want het bureau verdient alleen als jij sluit en heeft er alle belang bij om het soort meeting te brengen dat je AE ook echt kan winnen. De keerzijde zit in de operationele overhead die het model vraagt.
Je attributie moet schoon genoeg zijn om te volgen welke meeting van zes of twaalf maanden geleden tot welke gesloten deal leidde, en voor het bureau moet je salescyclus kort genoeg zijn om het gat in de cashflow te overleven.
De meeste B2B-salescycli van langer dan negentig dagen breken het revenue share-model. We zien het werken bij inside sales-motions met cycli van drie tot zes weken, en we zien het mislukken bij enterprise SaaS, waar het bureau een jaar op zijn geld moet wachten.
De top 08 B2B appointment setting-aanbieders om te overwegen, en wat ze vragen
De lijst hieronder is een momentopname van openbare prijzen en geen ranking. Dit zijn de acht namen die het vaakst opduiken in gesprekken met kopers in mid-market en enterprise, en die genoeg openbare informatie hebben om eerlijk te vergelijken.
De namen staan op alfabetische volgorde, en de bedragen komen uit het eigen materiaal van elk bureau, of uit openbare reviews op Clutch als de aanbieder zelf geen prijzen publiceert.
Belkins

Belkins publiceert geen prijzen in zijn eigen materiaal, dus de werkbare bedragen komen uit rapporten van vakgenoten en van kopers met wie we hebben gesproken.
De ondergrens voor een samenwerking met meerdere rollen ligt op $2.500 tot $5.000 per maand, en de standaard pod kost meestal $5.000 tot $10.000 per maand, nog vóór eventuele tooling-add-ons.
Callbox

Callbox heeft het model dat geografisch het meest verspreid is van dit rijtje, met kantoren in Azië-Pacific, Europa en Noord- en Zuid-Amerika.
De prijzen zijn op maat en worden niet gepubliceerd. Uit reviews op Clutch blijkt dat de meeste samenwerkingen beginnen bij $10.000 per maand en vanaf daar oplopen, wat past bij de dekking in meerdere regio's waar je voor betaalt.
CIENCE

CIENCE bundelt een managed SDR-pod met een eigen outbound-platform. Clutch noemt projectminimums van rond de $1.000 voor de kleinste scopes en $25 per uur voor alleen toegang tot de tech, maar de configuraties waarvoor het platform de moeite waard is, liggen meestal tussen $4.200 en $9.000 per maand, en grotere enterprise-samenwerkingen gaan voorbij $15.000 per maand.
EBQ

EBQ prijst zijn embedded SDR-werk in twee niveaus: parttime samenwerkingen beginnen rond $5.000 per maand en fulltime vaste reps zitten dichter bij $10.000.
Het model bevat een wekelijkse review binnen je team, dus de prijs weerspiegelt ook de kalibratietijd die de rep in je team doorbrengt, naast zijn declarabele uren.
Leadium

Leadium publiceert geen prijzen op zijn site, dus de werkbare bedragen komen uit rapporten van kopers op Clutch.
Een gemiddelde samenwerking komt uit op $5.000 tot $9.000 per maand, waarbij het grootste deel van het budget naar diepgaand onderzoek gaat in plaats van naar puur outreachvolume. Kopers die al Outreach.io of Salesloft gebruiken, komen meestal aan de onderkant van die range uit, omdat het bureau binnen de bestaande tooling werkt in plaats van op zijn eigen tools te staan.
Martal Group

Martal Group bundelt een eigen AI-platform voor sales engagement met een managed SDR-pod. Openbare prijzen zijn er niet. Samenwerkingen liggen meestal tussen $5.000 en $10.000 per maand voor de standaard pod, plus een platformfee voor de grotere configuraties.
SalesHive
SalesHive heeft de helderste openbare prijsniveaus van het rijtje.

Het Starter-pakket kost $7.000 per maand, het Growth-pakket $8.000 per maand en het Crush-pakket $12.000 per maand, allemaal maandelijks opzegbaar zonder langlopend contract. Voor die transparante vaste prijs komen de meeste kopers.
SalesRoads
SalesRoads begint rond $5.400 per maand voor de kleinste pod in de VS en gaat boven $10.000 per maand voor de grotere configuraties.
De pod is exclusief voor jou en wordt niet gedeeld, en de senior reps hebben gemiddeld zo'n zeven jaar SDR-ervaring. Dat verklaart deels waarom de ondergrens hoger ligt dan bij de offshore aanbieders die we bewust van deze lijst hebben gelaten.
De 05 factoren die de kosten van appointment setting services bepalen

De prijsladder hierboven is de openbare ladder. De echte offerte die je van een bureau krijgt, valt binnen een bandbreedte die door vijf echte factoren wordt bepaald. Die factoren veranderen wat de levering het bureau kost, en dus wat het moet vragen om de samenwerking rendabel te maken.
Als je weet welke factoren jouw offerte omhoog duwen, weet je of het bedrag dat je ziet eerlijk is of een opslag.
1. De senioriteit van de koper die je wilt bereiken
Een Director of Operations bij een SaaS-bedrijf met 200 mensen bereiken is één klus. Een CFO bij een Fortune 500-bedrijf met drie lagen poortwachters bereiken is een heel andere oefening, en het werk dat het bureau per meeting moet doen, groeit mee met het verschil tussen die twee.
Een gemiddelde SDR in het mkb kan veertig calls per dag doen en daar een of twee meetings uit boeken. Een enterprise-rep die een buying committee bij een wereldwijde bank benadert, besteedt vier uur onderzoek per account en boekt één meeting per week.
De rekensom van kosten per meeting weerspiegelt dat verschil, en bureaus die op enterprise mikken, vragen drie tot vijf keer meer dan het mkb-segment voor hetzelfde uur repwerk.
2. De lengte van je salescyclus
Een cyclus van 30 dagen en een cyclus van 9 maanden vragen heel verschillende dingen van het appointment setting-model.
De korte cyclus heeft vooral veel meetings nodig, omdat de AE discovery, demo en close binnen één kwartaal kan doen, en het bureau hoeft alleen de rep aan het werk te houden om de meetings te laten doorlopen.
De lange cyclus vraagt van het bureau dat het dezelfde prospects maandenlang via meerdere contactmomenten nurturet, met berichten die meebewegen als de situatie van de koper verandert.
Dat werk is duurder om te leveren, en daarom vragen bureaus die zich specialiseren in enterprise SaaS, finance en healthcare meer dan bureaus die zich richten op inside sales-motions voor mkb-tooling.
3. De regio's die je gedekt wilt hebben
De prijs schaalt met het aantal regio's dat je tegelijk gedekt wilt hebben. Een bureau dat campagnes in de VS en één Europees land draait, kan met één team op UTC en één op ET werken.
Een bureau dat tegelijk campagnes draait in de VS, het VK, Duitsland, de Noordse landen en APAC, moet regionale pods bemannen, de belmomenten afstemmen op lokale kantoortijden en waar nodig mensen inzetten die de lokale taal spreken.
De totale kosten liggen bij werk in meerdere regio's 30 tot 60% hoger dan bij werk in één regio met hetzelfde doel voor het aantal meetings, en dat is nog vóór de tooling-overhead per regio die het bureau erbovenop legt.
4. De branchespecialisatie die de samenwerking vraagt
Een generieke B2B SaaS-rep kan na een paar weken training productief zijn tegen een generiek B2B SaaS-ICP.
Een rep die ziekenhuizen benadert, compliance-teams bij banken of inkoopverantwoordelijken bij chemische fabrikanten, wordt pas productief na maanden branchekennis opdoen, en de meeste bureaus nemen die leercurve niet op in een generiek pod-tarief.
De branchespecialisten vragen een flinke premie voor die diepgang: de meeste SDR-pods voor healthcare en financiële dienstverlening liggen 40 tot 80% boven de generieke SaaS-offerte.
Die premie verdient zich terug in het aandeel gekwalificeerde meetings als de koper echt branchespecifiek is. Hij verdient zich niet terug als de koper dichter bij een horizontaal SaaS-profiel zit dat een generalist ook had kunnen bedienen.
Datzelfde patroon is de reden dat de betere SDR-bureaus meestal de bureaus zijn die diep op één categorie ingaan.
5. De toolinglaag die het bureau om de pod heen legt
Het basale appointment setting-bureau heeft een sequencer, een dialer, een CRM-koppeling en een deliverability-stack nodig om het werk te doen.
De premium bureaus leggen intent data-platforms, AI-ondersteund onderzoek, monitoring van social signalen en account-based dashboards om de pod heen, en ze rekenen voor de hele bundel in plaats van alleen voor de uren van de rep.
De bundel heeft echte waarde als je die tools nog niet zelf betaalt. Betaal je ze al wel, dan wordt het een tweede factuur voor dezelfde data, en dat missen de meeste kopers tot de verlenging eraan komt.
Onze conclusie over de kosten van appointment setting services
De acht services in het rijtje hierboven doen allemaal het werk waarvoor hun klanten ze inhuren, en de meeste doen dat goed.
De moeilijke vraag is of het gehuurde retainermodel zelf, met de kalibratietaks, de diskwalificatietaks en de verdampte opbouw ingebakken, nog past bij wat jouw B2B-salesaanpak in 2026 echt nodig heeft.

In drie concrete situaties is de gehuurde retainer nog steeds de juiste uitgave: outbound met hoge volumes via de telefoon, een nieuwe markt betreden zonder intern team, en eenmalige acties waarbij snelheid belangrijker is dan opbouw die zich opstapelt.
Voor de meeste andere B2B-teams met vijf tot vijftig AE's levert een eigen build bij dezelfde uitgaven meetings op tegen ongeveer een derde van de kosten per gekwalificeerde meeting. Het systeem blijft na de samenwerking staan en blijft opleveren.
Het duidelijkste signaal dat een eigen build bij je past, zijn de komende twaalf maanden. Kun je je voorstellen dat je team outbound, inbound en intent als gekoppelde workflows draait, met één operator binnen je eigen tooling? Dan kijk je naar een ander soort uitgave dan de acht retainer-samenwerkingen hierboven.
Voor dat soort uitgave hebben we Nebor gebouwd.
Let op: fees per meeting en maandelijkse retainers verbergen allebei hetzelfde getal, namelijk wat een gekwalificeerde meeting je echt kost als je de ongekwalificeerde eruit haalt.
Wij doen GTM engineering en RevOps. We bouwen de prospecting, enrichment en routing die deze meetings opleveren op een stack waar je grotendeels al voor betaalt, en we bouwen het in je eigen accounts.
Plan een call van 15 minuten met je huidige uitgaven erbij, en we rekenen je echte kosten per meeting uit naast wat een eigen build zou kosten.
Gerelateerde artikelen
Door op Registreren te klikken bevestig je dat je akkoord gaat met onze Algemene Voorwaarden.









