achtergrond
achtergrond

kosten sales automation

Wat sales automation kost als je de volledige engine bouwt

In this post:
No headings found on page

De meeste prijspagina's voor sales automation noemen je de prijs van een CRM-abonnement. Dat is in de praktijk niet wat sales automation kost.

Een echte geautomatiseerde sales-engine kost ergens tussen de $5.000 en een paar tienduizend dollar per maand, afhankelijk van je branche, je doelmarkt en het team dat hem voor je bouwt.

Bij Nebor bouwen we deze systemen elke dag, en de prijsverschillen zijn groter dan de meeste bedrijven verwachten. Wie sales automation alleen door de bril van een CRM bekijkt, kijkt simpelweg niet ver genoeg.

Als mensen sales automation horen, denken de meesten aan een paar salestools die op de achtergrond cold emails versturen. Anderen denken aan een groot CRM met een lange lijst features.

Zoek op “sales automation cost” en de resultaten bevestigen dat beeld, want CRM-prijspagina's domineren de eerste pagina. Zelfs bureaus die aparte blogs schrijven over de kosten van CRM-automatisering hebben het alleen over de kosten van CRM-tools.

Echte sales automation omvat veel meer. Het is de regie over een compleet GTM-systeem dat de juiste prospects vindt, gepersonaliseerde berichten maakt, op het juiste moment contact legt en ervoor zorgt dat je salesteam alleen met gekwalificeerde leads praat.

We bouwen deze systemen elke dag met Clay als kern. In dit artikel lopen we door de workflows en de tools die erbij horen, wat het echt kost om een volledig geautomatiseerde salesfunctie te bouwen en wat je ervoor terugkrijgt.

We gooien geen lijst met CRM-prijzen naar je hoofd. In plaats daarvan laten we zien hoe het systeem werkt en wat het oplevert, van een betere pipeline en snellere salescycli tot lagere overhead en bijna geen handwerk.

We splitsen het op in drie workflows die samenwerken.

  1. Outbound sales prospecting en automatisering van multichannel outreach

  2. Intent data en monitoring van koopsignalen met realtime outreach

  3. Kwalificatie van inbound leads en automatische overdracht aan sales

TL,DR

Echte sales automation is geen CRM-abonnement. Het is één verbonden engine rond Clay die je groeiworkflows samen aanstuurt: outbound prospecting, monitoring van intent en koopsignalen, en inbound kwalificatie.

De tools komen voor outbound uit op zo'n 1.200 dollar per maand, plus nog eens 150 tot 400 voor intent en 100 tot 300 voor inbound. Een Clay-expert of bureau dat alles aan elkaar koppelt, kost 3.000 tot 16.000 per maand.

Tel het op en een serieuze setup komt uit op een paar duizend tot vele duizenden per maand. Dat lijkt fors tot je het naast één extra SDR legt, die alleen al aan salaris 4.000 tot 6.000 per maand kost en geen systeem achterlaat.

De engine bereikt de juiste mensen op het juiste moment, verlaagt je kosten per lead na verloop van tijd, en aan het eind van de samenwerking is hij van jou. Zo ziet hij eruit:

Uitgebreide flowchart van een complete sales-engine waarin de outbound-, intent- en inbound-workflows samenkomen in één Clay-tabel en één pipeline opleveren, met een volledig overzicht van de maandkosten

Wat elk onderdeel van je sales automation kost om te bouwen

Nu gaan we elke workflow langs: welke tools erbij horen, wat elke tool doet en wat ze je salesteam opleveren. We lopen eerst door de workflow, zodat de tools en prijzen in hun context kloppen.

1. Outbound sales prospecting en automatisering van outreach

Outbound prospecting is het eerste wat de meeste salesteams willen automatiseren, en terecht. Daar raken teams het snelst opgebrand.

Meestal betalen bedrijven een team SDR's om met de hand leadlijsten te bouwen, wat veel geld kost, of ze vertrouwen op data van lage kwaliteit die de hele inspanning de verkeerde kant op stuurt, wat nog meer kost.

Wat we bij Nebor voor klanten bouwen, is een outbound-engine met precieze targeting in en rond Clay. Dat zijn slimme tabellen, verrijkt met data van hoge kwaliteit. Ze bevatten gepersonaliseerde berichten en campagnelogica voor e-mail, LinkedIn en telefoon.

We nemen elk onderdeel van deze engine door, met wat het kost. Hier is het overzicht:

Gespecificeerd kostenoverzicht van een outbound sales automation-engine met Clay, list building, enrichment, hygiëne, verzending en n8n, samen zo'n 1.200 dollar per maand

Het commandocentrum voor de hele workflow (Clay)

Clay biedt een no-code spreadsheetomgeving met AI die data enrichment, list building, geautomatiseerde berichten en triggers op basis van logica op één plek afhandelt.

Clay werkt op al zijn plannen met prijzen op basis van credits. Het Explorer-plan kost zo'n $349 per maand (of $314 per maand bij jaarbetaling) voor 10.000 credits. Het goedkoopste Starter-plan kost rond de $149 per maand voor 2.000 credits, en hogere plannen geven meer credits per dollar.

Clay is niet goedkoop, en het wordt duurder als je leunt op de ingebouwde integraties met de externe tools die je wilt aansluiten.

Een van de tools die we graag aan Clay koppelen, is bijvoorbeeld LeadMagic. LeadMagic verrijkt onze leadlijsten met contactgegevens en firmographics. Als we daarvoor de ingebouwde integratie van Clay gebruiken, kost dat meer credits per rij dan wanneer we LeadMagic via onze eigen API-key aan Clay koppelen.

Daarom gebruiken we API-keys zodra we de ingebouwde (en duurdere) integratie van Clay willen overslaan, of als Clay een tool niet zelf ondersteunt.

Het doel is de kosten laag te houden voor bedrijven met een budget. We werken bij Nebor zo omdat we onze klanten daardoor goedkopere pakketten kunnen bieden.

Het is ook de reden dat we niet achter de Clay Expert Certification aan jagen. Daarvoor moet je elke maand een bepaald bedrag aan Clay-credits uitgeven om op de lijst te blijven staan. Wij ontwerpen liever systemen die minder kosten en hetzelfde werk doen.

Tools voor list building

Je hebt minstens één dataprovider nodig om leaddata in Clay te krijgen. We stapelen graag meerdere bronnen voor data enrichment en het bouwen van prospectlijsten, omdat elke bron een extra laag nauwkeurigheid toevoegt. Er is niet één juiste tool, en de juiste combinatie hangt af van je branche en je ICP.

De meeste marketeers kiezen standaard populaire opties als Apollo.io, ZoomInfo en Lusha. Het probleem is dat deze tools van alle markten thuis zijn en nergens echt goed in.

Onze ervaring is dat ze minder nauwkeurig zijn dan bronnen die zich op een niche richten, en dat er data is die ze gewoon niet vinden.

Als startpunt raden we twee tools aan.

De eerste is Discolike, dat lookalike-bedrijven vindt. Je voert je beste klanten in, verfijnt de criteria die ze kenmerken, en Discolike geeft andere bedrijven terug die erop lijken. Discolike begint bij zo'n $99 per maand voor het instapplan.

De tweede is TryTelescope, een AI-tool voor leadgeneratie vanaf $399 per maand voor ongeveer 10.000 leads.

Zie Telescope als ChatGPT voor het vinden van leads die je met de populaire tools niet boven water krijgt. We gebruiken het omdat het diep genoeg graaft om leads te vinden voor ICP's zo specifiek als “transportbedrijven in Nederland met meer dan 20 vrachtwagens”.

Tools voor data enrichment

Nadat je je lijst hebt gebouwd, verrijk je de gegevens van elk contact, zodat je in Clay een profiel kunt opbouwen.

We gebruiken een combinatie van LeadsFactory.io, LeadMagic, FindyMail en FullEnrich. Samen helpen ze je nauwkeurige lijsten te bouwen met e-mailadres, telefoonnummer, LinkedIn-profiel en firmographics. Vaak komen er nog meer tools bij.

Als één tool een contact niet vindt, pikt een andere het meestal op. Je kunt Clay zelf ook gebruiken om daar technographic en firmographic data aan toe te voegen.

LeadsFactory heeft een freemium-versie en prijzen op maat voor premium. Bouw je serieuze GTM-workflows, reken dan op meer dan $100.

De andere drie werken allemaal met credits en verkopen credits in bulk, bijvoorbeeld 10.000 credits voor $99,99, en elke zoekopdracht gaat van dat saldo af.

Reken samen op een paar honderd dollar per maand, vaak $500 of meer, vooral door FullEnrich voor telefoonnummers.

Dit kosten de drie enrichment-tools.

  • LeadsF        actory.io $100

  • FullEnrich kost van $29 tot meer dan $500, afhankelijk van wat je nodig hebt.

  • FindyMail kost van $0 tot $249, afhankelijk van het volume.

  • LeadMagic kost $100 tot $250.

Lijsthygiëne en deliverability

Ook hier stapelen we tools, en alles gebeurt via integraties binnen Clay. Dat is belangrijk, want anders sleep je CSV-bestanden heen en weer en kopieer je gegevens met de hand tussen systemen.

Onze gebruikelijke workflow combineert BounceBan (onze favoriet) met DeBounce, en soms ZeroBounce.

Samen schonen deze tools je lijst op door te controleren op geblokkeerde e-mailadressen, do-not-contact-lijsten en vergelijkbare bronnen. Dat beschermt je deliverability en houdt je outreach aan de goede kant van de inboxproviders.

BounceBan biedt in Free Mode onbeperkt gratis verificaties van losse e-mailadressen. Voor bulk of API-gebruik beginnen de prijzen bij $21,25, en je betaalt alleen voor geslaagde verificaties.

Hun Sync-functie, die wij gebruiken, controleert doorlopend e-mailadressen in CRM's, Clay of lijsten, en werkt met maandelijkse credits op basis van het aantal unieke e-mailadressen dat je verwerkt.

DeBounce werkt met pay-as-you-go vanaf $10 voor 5.000 e-mailadressen ($0,002 per stuk), met bulkkorting tot $0,0003 per verificatie bij hoge volumes.

Je krijgt 100 gratis credits bij aanmelding, en optioneel kun je data enrichment toevoegen voor één extra credit per hit.

ZeroBounce rekent $20 voor 2.000 validaties ($0,01 per stuk), of biedt abonnementen vanaf $18 per maand met credits die doorschuiven en tot 18% besparing.

Automatisch berichten genereren

Op dit punt heb je een schone lijst en ben je klaar om campagnes te versturen.

We gebruiken ChatGPT en Claude via hun ingebouwde integraties in Clay om voor elke prospect berichten te genereren. Dat zijn geen willekeurige berichten.

Het genereren van berichten put uit de verrijkte data in je Clay-tabellen. Daardoor kan elk bericht verwijzen naar iets specifieks van die lead en een relevant aanbod doen.

Tools voor inboxen en verzenddomeinen

We gebruiken ScaledMail om inboxen en verzenddomeinen te kopen. Je kunt er verzenddomeinen mee kopen voor zowel Google als Microsoft. ScaledMail kost ergens tussen de $45 en $259, afhankelijk van wat je nodig hebt.

Een veelgemaakte en dure fout is dat teams verzenddomeinen en inboxen overslaan en campagnes vanaf hun primaire e-mailadres versturen.

Dat is riskant. Het schaadt de reputatie van je hoofddomein, je sender score en zelfs je SEO. Onze gids over e-mail deliverability gaat hier dieper op in.

Automatisering van outreach

Voor e-mail gebruiken we Instantly, dat het versturen en opwarmen automatiseert en via hun integratie rechtstreeks vanuit Clay werkt.

Het Growth-plan kost zo'n $37 per maand en laat je ongeveer 5.000 e-mails per maand versturen. Het Hypergrowth-plan kost rond de $97 per maand voor maximaal 100.000 e-mails.

Andere outreachplatforms zoals Woodpecker en Lemlist zitten in een vergelijkbare range van $30 tot $100+ per maand.

Voor LinkedIn gebruiken we Lemlist of HeyReach.io, dat ergens tussen de $79 en $1.000+ kost, afhankelijk van wat je nodig hebt.

Niet alle tools integreren rechtstreeks met Clay, dus je hebt een tool voor workflowautomatisering nodig om ze aan elkaar te koppelen. Dat brengt ons bij de volgende categorie.

Workflowautomatisering

Tools als n8n en Zapier koppelen tools aan elkaar als dat niet direct of via API's kan. Voor dit soort werk zijn we fan van n8n.

De cloudplannen van n8n beginnen rond de $20 tot $50 per maand voor kleine teams, met Starter voor $20 per maand en Pro voor $50 per maand. Hiermee regel je taken als leads van Clay naar je CRM of je e-mailtool verplaatsen.

Een rekening van $1.200 per maand lijkt fors tot je hem vergelijkt met een junior SDR van $4.000 tot $6.000 per maand, plus de tijd voor aansturing, training en het risico op burn-out.

We hebben de kosten ook uitgesplitst per type bedrijf.

Dit is meer dan een setup voor cold email. Het systeem doet vijf dingen tegelijk voor je.

  • Het vindt prospects die bij je ideale klantprofiel passen.

  • Het verrijkt hun gegevens met geverifieerde e-mailadressen, bedrijfsgegevens en inzichten.

  • Het schrijft met AI gepersonaliseerde berichten.

  • Het legt contact via meerdere kanalen en houdt elke interactie op één plek bij.

  • Het laat je team weten wanneer het tijd is om in te stappen en de deal te sluiten.

Wat het je bedrijf oplevert: meer meetings met de juiste mensen, minder handmatig sjouwwerk en na verloop van tijd lagere kosten per lead.

Je jaagt niet langer op koude, ongekwalificeerde leads. Het systeem geeft voorrang aan de beste prospects en brengt je sneller bij ze dan je concurrenten. Zo zou de workflow eruit moeten zien:

Staande flowchart van een outbound-prospectingengine waarin elke tool aftakt van één Clay-tabel, van ICP-input tot geboekte meetings

Houd er rekening mee dat je daarbovenop misschien nog andere abonnementen nodig hebt, zoals CRM-licenties, warm-up-servers of LinkedIn-accounts.

Vergeleken met extra SDR's aannemen voor zo'n $50.000 tot $60.000 per jaar per rep, met alle risico's rond aansturing die daarbij horen, zijn de softwarekosten bescheiden.

2. Intent data voor sales en automatisering van koopsignalen

Kostenoverzicht van tools voor het monitoren van koopsignalen, PhantomBuster, Apify en RSS-feeds, waarin oppervlakkige signalen worden afgezet tegen contextsignalen die echte intent laten zien

Bij deze tweede workflow wordt het interessant. Op dit punt draait er een stevig outbound-systeem in Clay, en sales is meer dan dat.

De opmars van AI heeft nieuwe manieren geopend om salesdata boven water te krijgen en kansen te vinden om concurrenten in je branche voor te zijn, en daar moet jij bij zijn. Je hebt dus ook een laag voor intent data en koopsignalen nodig.

Onze werkdefinitie van intent data is deze. In plaats van mensen proberen te overtuigen dat ze ergens om moeten geven, vindt intent data de mensen die er al om geven, maar nog niet in je koopcyclus zitten of nog geen contact met je hebben opgenomen.

Dat zijn bedrijven die laten zien dat ze je product nodig hebben, die groeien naar het punt waarop ze het nodig hebben, of die zakelijke beslissingen nemen die wijzen op een aankoop zoals de jouwe.

Bij Nebor bouwen we in Clay geautomatiseerde workflows voor intent signals met tools als Apify en PhantomBuster. Deze workflows houden 24/7 de wacht en seinen je in zodra iemand in je markt een koopsignaal geeft.

Het mooiste is dat deze laag voortbouwt op het systeem voor outbound prospecting en multichannel outreach dat je al hebt staan. Je hebt alleen een systeem nodig dat de data vindt, scrapet en in Clay zet, en de bestaande workflow neemt het vanaf daar over.

Waarom we losse bronnen voor intent data niet vertrouwen

Bij intent data en koopsignalen dacht je waarschijnlijk aan Bombora, ZoomInfo, Cognism en de andere grote namen die de branche als bron voor intent data verkoopt. Wij gebruiken ze niet en we geloven er niet in.

Als je onze blog al een tijdje leest, weet je dat we intent tracking serieus nemen.

Voor ons draait intent data om kwaliteit, nauwkeurigheid en timing. De meeste van deze grote tools verkopen simpele data, zoals artikelweergaven of bezoeken per IP-adres.

Dat is geen echte intent data. Het zijn oppervlakkige signalen die je alleen vertellen dat iemand van een bepaald bedrijf je pagina heeft bekeken.

Bombora gaat een stap verder. Het bepaalt een basisniveau van normale contentconsumptie voor een bedrijf en markeert “intent” als de consumptie rond een onderwerp boven dat niveau uitschiet.

Dat zien wij ook niet als intent. Met deze tools krijg je nooit het begrip van de context waaruit blijkt dat er echt een koopbeslissing in gang is gezet. Daarom bouwen we een ander systeem, en we raden je aan hetzelfde te doen.

Dit bedoelen we met een echt intent-systeem. Voor een klant die meubileringsoplossingen met AI aanbiedt, monitoren en scrapen we RSS-feeds van sites als Multi-Housing News, Chicago Yimby en Property Week, plus andere sites die inhoudelijk en qua context relevant zijn.

Dat zijn de sites die publiceren zodra een koper een nieuw pand verwerft of een bedrijf overnames doet.

Elke keer dat er een nieuw artikel verschijnt, zet ons systeem het in Clay.

We bepalen of het artikel een nieuw vastgoedproject aankondigt, en zo ja, wat de naam van het project is, wie de ontwikkelaar is en waar je hun website en contactpersoon vindt. Dat gebeurt allemaal automatisch, in dezelfde workflow.

Daar komt onze outbound-workflow in Clay weer in beeld. In hetzelfde systeem verrijken we automatisch de contactgegevens, genereren we een e-mail of LinkedIn-bericht op basis van de vastgelegde intent data en sturen we het naar de juiste persoon.

Zo krijg je een gespecialiseerd monitoringsysteem dat kansen oppikt op het exacte moment dat een ontwikkelaar de inrichting van een nieuw pand plant. Timing en behoefte vallen dan perfect samen, en we winnen de deal bijna gegarandeerd.

Dit is het soort slimme, op logica gebouwde setup die je volgens ons moet ontwerpen voor intent data en het volgen van koopsignalen, in plaats van de oppervlakkige alternatieven.

Tools om intent data en koopsignalen te scannen

Terug naar het systeem. Om koopsignalen op te vangen, gebruik je scrapers en listening-tools, en onze standaardcombinatie is PhantomBuster en Apify.

PhantomBuster automatiseert triggers op social media en LinkedIn, zoals likes, reacties, volgers en meldingen over nieuwe banen. We gebruiken PhantomBuster om vacatures voor SDR's op LinkedIn te scrapen, want een bedrijf dat SDR's aanneemt, geeft een signaal dat het onze hulp kan gebruiken.

PhantomBuster zet die data in Clay, de workflow neemt het over en we leggen automatisch contact. Het Starter-plan kost rond de $69 per maand voor 20 uur verwerkingstijd en een beperkt aantal "phantoms". Pro-plannen kosten $159 en meer.

Apify regelt algemene web scraping en data-extractie. Dat kan betekenen dat je je eigen website scrapet, of branchespecifieke bronnen zoals Crunchbase. Het Starter-plan van Apify kost $39 per maand, met $39 aan platformcredits.

We halen ook triggers uit gratis of betaalde RSS-feeds en Google Alerts. Die tools zijn meestal goedkoop, rond de $50 in een gangbare setup. Hier zijn de volledige prijzen voor deze stack om signalen te volgen.

Deze signaaltools voegen tientallen tot honderden dollars per maand aan softwarekosten toe. In ruil daarvoor bereik je prospects precies op het juiste moment en vind je veel meer leads dan handmatig onderzoek ooit zou opleveren.

In plaats van af te wachten en te hopen dat er leads komen, houd je je markt actief in de gaten op echte signalen van intent. Als er een signaal verschijnt, zet het systeem drie stappen na elkaar.

  • Het systeem scrapet de data en zet die automatisch in Clay.

  • Clay verrijkt de lead en vindt de juiste contactpersoon.

  • Het systeem genereert een bericht op maat en verstuurt het via LinkedIn of e-mail, of je reps krijgen een Slack-melding met een dossier over de prospect en pakken de telefoon voor een fijn gesprek.

Je legt contact met leads voordat ze actief gaan rondkijken, en dat geeft je een flinke voorsprong.

Als het systeem goed is opgezet, krijg je kortere salescycli, hogere response rates, betere close rates en grotere deals, omdat je een urgent probleem op het juiste moment oplost. Zo ziet het eruit:

Staande flowchart waarin marktsignalen uit RSS, vacatures en webactiviteit in Clay terechtkomen, dat de kans herkent en outreach in de juiste context in gang zet.

3. Inbound sales automation, van leadkwalificatie tot overdracht aan sales

De derde workflow die we je aanraden te automatiseren, is de kwalificatie van inbound leads en de overdracht aan sales. Dat is om een paar redenen voor veel bedrijven een pijnpunt.

De meeste bedrijven laten inbound leads wekenlang wegrotten in een spreadsheet of geven ze zonder context door aan reps. Reps verspillen dan tijd aan handmatig sorteren, kwalificeren en contact leggen (vaak te vroeg of te laat), met weinig resultaat. Automatisering dicht dat gat.

Anders dan de meeste bureaus voor sales automation of outbound leadgeneratie vinden wij dat je de automation-engine moet doortrekken naar je inbound meeting-workflow. Elk ingevuld formulier, elke demo-aanvraag en elke interactie op social media moet door vijf stappen.

  • Direct vastgelegd.

  • Verrijkt met bedrijfs- en contactgegevens.

  • Gekwalificeerd met een eigen scoremodel.

  • Realtime naar de juiste rep gestuurd.

  • Meteen opgevolgd met een relevant bericht.

Dit zijn de tools die dat laten werken.

Kostenoverzicht van tools voor inbound leadautomatisering en de vijf stukjes context die Clay direct aan elke inbound lead toevoegt

Kwalificatieworkflow

Met n8n of Zapier ($20 tot $50 per maand) koppel je je webformulieren en chatbots aan Clay en je CRM. Zo routeert en scoort Clay je inbound leads (ingevulde formulieren, demo-aanvragen, chatvragen, inkomende gesprekken) meteen.

Wil je extra intent data scrapen, bijvoorbeeld met een scraper op je money pages die vastlegt welke bezoekers tijd doorbrengen op je prijspagina's, vergelijkingspagina's en dienstpagina's, dan raden we Apify of RB2B aan.

Apify gebruikt hetzelfde plan van $39+ dat we eerder noemden. RB2B kost ergens tussen de $0 en $129 en meer, afhankelijk van wat je nodig hebt.

Met RB2B zie je wie je website bezoekt en op welke pagina, en bouw je een compleet profiel van die bezoeker. Het addertje is dat RB2B alleen werkt voor bedrijven en doelgroepen in de VS.

Heeft je bedrijf of een van je oprichters een actieve LinkedIn-pagina met echte engagement, dan raden we ook PhantomBuster aan om die interacties vast te leggen en in Clay te zetten.

Je verzamelt dus weer al deze data en zet die in Clay. Clay verrijkt de binnenkomende contactgegevens (e-maildomein, profiel, firmographics), en vanaf daar bepaal je scores of tags en ken je die toe om leads snel te kwalificeren.

Clay stuurt gekwalificeerde leads daarna door naar je reps, of stuurt ze gepersonaliseerde berichten via hetzelfde systeem dat we eerder beschreven.

Dit kost de inbound-stack in één oogopslag.

Deze automatisering verkort de reactietijd op leads en voorkomt dat je reps rommel moeten filteren of data moeten kopiëren en plakken. Zodra een prospect je whitepaper downloadt of een demoformulier invult, gaat het systeem aan de slag en haalt het vijf stukjes context over de prospect op.

  • Bij welk bedrijf ze werken.

  • Hoe groot het bedrijf is.

  • Welke tech ze gebruiken.

  • Wie er nog meer werkt.

  • Of ze onlangs funding hebben opgehaald of mensen aannemen.

Daarna scoort het systeem de lead automatisch, laat het realtime de juiste rep weten en zet het een gepersonaliseerd eerste bericht klaar. Je salesteam richt zich op leads die klaar zijn voor sales.

Het eindeloze filteren van slechte leads, het handmatig invoeren van data en het rondje “even deze persoon googelen” verdwijnen. Zo ziet het eruit als alles gekoppeld is:

Staande flowchart van inbound kwalificatie waarin ingevulde formulieren, bezoekers en engagement op social media door Clay gaan om te scoren, naar een rep te sturen of in nurture te houden

Je reageert binnen minuten op inbound leads, je conversie van lead naar meeting stijgt en je reps blijven gefocust op closen in plaats van op administratie.

Wat een expert of bureau voor sales automation je kost

Tot nu toe hebben we alleen tools en hun prijzen doorgelopen. De expertise die nodig is om al deze workflows samen te brengen in één gestroomlijnd systeem dat een constante pipeline oplevert, is een aparte kostenpost. Vaak is het de grootste.

Kostenspectrum voor een Clay-expert of bureau dat een sales automation-systeem bouwt en draait, van 3.000 tot meer dan 16.000 dollar per maand.

Clay staat in het midden, dus je hebt een Clay-expert of eenbureau dat gespecialiseerd is in Clay nodig om het systeem te doorgronden, de waarde voor je bedrijf te zien en te weten hoe je het echt bouwt.

Clay-experts en bureaus rekenen meestal van $3.000 tot boven de $10.000, en soms zelfs tot $16.000 per maand.

Die range omvat bedrijven en experts die campagnes draaien, verantwoordelijkheid nemen voor resultaten en zelf voor de tools betalen, en ook partijen die alleen de systemen bouwen en daarna weer vertrekken.

Laat Nebor de systemen bouwen die je salesteam zelf in handen krijgt

Dat is het volledige plaatje.

Een sales-engine bouwen van outbound via intent signals tot inbound follow-up vraagt om een stack betaalde tools en een ervaren team dat ze aan elkaar koppelt. Reken voor een serieuze setup op een investering van een paar duizend tot vele duizenden per maand.

Op papier lijkt het duur, tot je het vergelijkt met de kosten van één extra salesrep van $4.000 tot $5.000 per maand aan alleen salaris. Dan verandert de rekensom. Automatisering bespaart loonkosten en verbetert je conversie meetbaar, omdat je prospects op het juiste moment bereikt. Het rendement van een slankere, snellere sales-engine, gebouwd op datagedreven workflows, weegt meestal zwaarder dan het prijskaartje.

Bij Nebor bouwen en onderhouden we deze systemen voor onze klanten, en aan het eind van de samenwerking dragen we systemen die van hen zijn over. We zijn een team van eerst verkopers en daarna automatiseringsexperts, en we bouwen GTM-systemen die op de automatische piloot pipeline opleveren.

Wil je doorlopen hoe dit er voor jouw setup uit zou zien, zoek ons dan op LinkedIn of plan een gesprek. Dan brengen we samen de workflow, de tools en de kosten in kaart.

Revenue tips, Weekly

Workflows, automation strategies, and GTM insights delivered straight

Budget voor nog een SDR
in plaats van een systeem dat blijft?

Eén extra SDR kost alleen al aan salaris $4.000 tot $6.000 per maand, en laat niets achter als hij vertrekt. Bij Nebor bouwen we de volledige automation-engine op Clay en n8n voor minder, in jouw accounts, zodat het systeem van jou blijft. Laten we je setup samen doorrekenen in een gesprek.

Nebor brand chevron in purple, section accent
Nebor brand chevron in orange and purple, section accent
Revenue tips, Weekly

Workflows, automation strategies, and GTM insights delivered straight

Budget voor nog een SDR
in plaats van een systeem dat blijft?

Eén extra SDR kost alleen al aan salaris $4.000 tot $6.000 per maand, en laat niets achter als hij vertrekt. Bij Nebor bouwen we de volledige automation-engine op Clay en n8n voor minder, in jouw accounts, zodat het systeem van jou blijft. Laten we je setup samen doorrekenen in een gesprek.

Nebor brand chevron in purple, section accent
Nebor brand chevron in orange and purple, section accent
Revenue tips, Weekly

Workflows, automation strategies, and GTM insights delivered straight

Budget voor nog een SDR
in plaats van een systeem dat blijft?

Eén extra SDR kost alleen al aan salaris $4.000 tot $6.000 per maand, en laat niets achter als hij vertrekt. Bij Nebor bouwen we de volledige automation-engine op Clay en n8n voor minder, in jouw accounts, zodat het systeem van jou blijft. Laten we je setup samen doorrekenen in een gesprek.

Nebor brand chevron in purple, section accent
Nebor brand chevron in orange and purple, section accent

Gerelateerde artikelen

Blijf voorop lopen met Nebor

Blijf voorop lopen met Nebor

Krijg inzichten in workflows, GTM-strategie en automatisering direct in je inbox.

Krijg inzichten in workflows, GTM-strategie en automatisering direct in je inbox.

Door op Registreren te klikken bevestig je dat je akkoord gaat met onze Algemene Voorwaarden.

Diensten

Case studies

Resources

Over ons

Diensten

Case studies

Resources

Over ons

Nebor logo, a go-to-market and RevOps agency based in Amsterdam

Diensten

Case studies

Resources

Over ons

Nebor logo, a go-to-market and RevOps agency based in Amsterdam